Jdi na obsah Jdi na menu
 


3krok:výzdoba výběhu-rostliny

1. 5. 2010

   Výzdoba výběhu

 

         rostliny               

....Takže pokud máte postavený výběh je potřeba ho zařídit tak aby byl pro šnečky útulný,je potřeba tam dát hlavně spoustu úkrytů a rostlin...............

 Zde máte pár nějakých rad k výbavě šnečína:

                                         Rostliny

Do vašeho výběhu je nutné vysázet nějaké vlhkomilné druhy rostlin(rozhodně ne kaktusy).Mezi takové patří:mechy,lyšejníky,kapradiny,různé trávy a na ozdobu kamenného úkrytu třaba skalní rostliny.Pokud budete mít ve výběhu malé jezírko(což šneci moc nepotřebují,píše je to pro ně nebezpečné)můžete do něj dát drobné vodní rostliny.Více o tom jak sázet rostliny ve výběhu naleznete ZDE.

Vhodné druhy rostlin do vašeho výběhu:

Do hlíny:smetánka lékařská,bělomech sivý(normální mech),kapraď samec,svlačec rolní,kopřiva a další různé druhy.

Kde je najdeme??:Většina zde napsaných roslin roste v lese takže si pro rostlinky vyrazte do lesa pokud nějaký poblíž máte.Ale například smétánka lékařská roste volně na stráni a na louce.

UPOZORNĚNÍ:rostliny nikdy nezbírejte v zaprášeném městě či u silnice a poblíž skládek s nebezpečným odpadem.Šnekům by mohly ublížit!!!!!!!

Smetanka Lékařská:

Obrazek

 

 Smetánku hledejme hlavně v květnu kdy krásně kvete na lukách a stráních.Bude působit jako ozdoba asi měsíc potom odkvete.Šnekům ve výběhu bude spíše působit jako potrava.Bělomech sivý:

Obrazek

 

 

 Bělomech lze nalézt na vlhčích a starších místech.Například na střeše schátralého domu nebo pod okapy.Také roste v lese. 


 Popenec břečťanolistý

Obrazek

 

Popenec roste skoro všude.Hlavně v lese a u lesa na vlhkých místech.Je to plazivá rostlina těško se vytahuje z hlíny.Pro šneky není potravou.

 

 

 

Kerblík lesní

Obrazek

 

Tento druh mrkve bude dělat ve šnečím výběhu pěknou ozdobu a úkryt pro šneky.Roste u lesa na louce,na stráni...Šnekové ho nežerou protože zapáchá. 

 

 

  Kopřiva dvoudomá

Obrazek

 

 

 Kopřiva je pro šneky chutnou rostlinou takže ve výběhu moc dlouho ve své kráse nevydrží.Je to také mírně plazivá rostlinka takže se blbě trhá.Roste hlavně na stráních u lesa,na vlhkých místech.

 Ostřice

Obrazek

 

 Tato tráva roste hlavně u lesa poblíž smrčků a na suchých místech.Plazivá rostlinka.Špatně se trhá protože má rozvětvený kořen.ale ve výběhu dělá pěknou ozdobu.

 

 

 (neznámý název)

Obrazek


 Tuto rostlinku jsem našla u nás pod smrčky.Asi se jedná o keřík ale neznám název.Pěkná ozdoba do výběhu,šnekové ji nežerou.

 

 

 

 

Třezalka tečkovaná

Obrazek
Třezalka je do výběhu pěknou ozdobou ale i potravou.Je to drobná rostlinka ,která roste hlavně na louce.


 

 

 

Jitrocel prostřední

 Obrazek

 Velmi vhodná rostlinka do výběhu.Lehko se vytahuje ze země a je pěknou ozdobou zvlášť když kvete.Šnekové si na něm rádi pochutnají.Roste na stráních a lukách...

 

 

 

Sedmikráska chudobka

Obrazek

Sedmikráskaje velmi rozrostlá rostlina a ze země se velmi těžko vytahuje.Pokud chcete ale mít tuto krásku ve šnečím výběhu založte si výběh na sedmikráskovém políčku.Šnečkům bude chutnat.

 

Do kamenné skalky:neznám moc skalních rostlinek ale pro ozdobení skalního domečku můžete použít netřesk skalní,popínavý břečťan,mezi skalní rostlinky patří také vřes který najdeme na velmi suchých místech a na skálách.

Kde je najdeme??:skalní rostlinky většinou musíme koupit a nebo se vypravit k nějaké skále kde lze nalézt třeba Netřesk skalní.Můžete se inspirovat zde v mém článku....Já ve výběhu nemám žádné skalní rostlinky.

Tady jsou nějaké obrázky skalních rostlinek:

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ObrazekObrazekObrazek 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ObrazekObrazekObrazekObrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Do vody:Okřehek menší,leknín bílý,....

Kde je najdeme:u rybníků,stojatých vod....leknín je chráněný.

Okřehek menší

                                                                            Obrazek                          

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Leknín Bílý

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Tak to je ohledně rostlin asi všechno!!!!!